Описание картинки
Лого 4youglobal
particle

Особливості бухобліку у Китаї

ЩО СЛІД ВРАХОВУВАТИ ПРИ ВЕДЕННІ ЗВІТНОСТІ

Сьогодні бухоблік можна вважати засобом міжнародного спілкування. Широкі торговельно-економічні зв’язки КНР з’єднують воєдино фінансову політику майже всього світу. Ведення бухобліку в Китаї побудовано на 2-х складових: окремих правових актах із вимогами щодо ведення звітності й основних законодавчих документах.

ВИМОГИ ДО ЗВІТНОСТІ

ДО БУХОБЛІКУ У КИТАЇ ВИСУВАЮТЬСЯ ЄДИНІ ВИМОГИ. ВІДОМОСТІ, ЯКІ МАЮТЬ БУТИ ВІДОБРАЖЕНІ У ЗВІТАХ:

НАДХОДЖЕННЯ КОШТІВ ТА ЦІННИХ ПАПЕРІВ. ПРИЙМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЦІННОСТЕЙ.

БОРГОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ, РОЗРАХУНКИ ЗА НИМИ.

ЗБІЛЬШЕННЯ КАПІТАЛУ І ВИТРАТИ.

РОЗРАХУНОК ДОХОДІВ І ВИТРАТ СОБІВАРТОСТІ.

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ.

Усі звіти оформлюються місцевою (китайською) та іноземною (за потреби) мовами з використанням національної валюти у калькуляції. Протягом 15 років уся звітність зберігається в надійному місці.

Регулює весь процес Закон КНР «Про бухгалтерський облік». Він спрямований на зміцнення управління економікою країни та підвищення її ефективності. Сучасний бухоблік постійно вдосконалюється.

 • ІСТОРІЯ І ДІЙСНІСТЬ

  Стародавні китайці рано почали користуватися поняттями «майно» і «борг». У знайдених під час розкопок речах, що стосуються 2000 року до нашої ери, є згадка про систему обліку. Китайці мали торговельні відносини із сусідами, а для зручності розрахунків винайшли свою національну рахівницю (суан-пан), дещо змінивши колишню лічильну дошку (абак).

  Народ здавна звик працювати на себе, тож нині влада КНР запровадила нові правила для тих компаній, що мають реєстрацію на фондовій біржі. Їхні бухгалтери зобов’язані складати звітність, керуючись МСФЗ.

  Бухгалтер у Китаї не може розраховувати на добру оплату праці. У великій престижній компанії він отримує близько 125000 юанів на рік, а у простій фірмі близько 7500 юанів. Таку суму в середньому витрачає на харчування китайська сім’я із 3-х осіб.

 • СИСТЕМА ПОКАРАНЬ

  У КНР не люблять боргів. Штрафи за несплату різноманітних податків іноді сягають 5-кратної суми заборгованості. За грубе порушення законодавства позбавляються ліцензій та конфіскують майно компаній. Простіше отримати консультацію, яка коштує набагато менше, аніж штраф.

  Іноді податкові інспектори застосовують заходи публічної ганьби. Імена бухгалтерів, які працюють у компаніях-боржниках, можуть оприлюднити на всю країну, публікуючи у ЗМІ списки тих, хто ухиляється від податків. Фізичних осіб теж карають.

  Є і нестандартний підхід до вирішення проблеми з боргами. Податківці щомісяця проводять чекові лотереї. Переможцем стає той, у кого номер у чеку збігається з номером, що виграв. Покупці вимагають чеки за товар, прихованого виторгу у підприємців залишається мало.

  За великі хабарі держслужбовцю загрожує суворе покарання, іноді – смертна кара

 • ПОДАТКИ І РОБОТА ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ

  До іноземних компаній застосовуються не всі 25 наявних у країні податків. Обов’язкові до виплат: ПДВ (17%), споживчий податок на деякі види продукції (5–45%), митний збір, податок на прибуток (25%) та інші. Якщо зарплата фізособи-іноземця більша ніж $750, тоді з нього стягують податок.

  Працювати у країні бухгалтером дуже відповідально. Звітної документації багато. До податкової служби здається навіть щоденний звіт про режим і факти відвідання офісу працівниками (із зазначенням часу приходу та відходу). Будь-яка дрібниця заноситься до спеціального документа.

Навіть в успішно створеній фірмі треба вести чітку бухгалтерію. Тонкощі законодавства Китаю диктують свої умови, і треба, щоб фінансовими питаннями займалася обізнана з ними людина.

У КОМПАНІЇ 4YOU GLOBAL НА ТЕРИТОРІЇ КИТАЮ ПРАЦЮЮТЬ САМЕ ТАКІ ПРАЦІВНИКИ, ТОЖ ЛОГІЧНО БУДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ВІД НИХ. ЗВЕРТАЙТЕСЬ!

ОТРИМАЙТЕ ВIДПОВIДЬ НА ВАШЕ ЗАПИТАННЯ

Натискаючи на кнопку ВІДПРАВИТИ, я даю згоду на обробку персональних даних

Ваша заявка отправлена.
Мы скоро с Вами свяжимся