Описание картинки
Лого 4youglobal
particle

Відкриття фірми в Китаї:

НАСТАНОВА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ-ПОЧАТКІВЦІВ

Дедалі більше співвітчизників замислюються над відкриттям бізнесу в Китаї. Це дає більший прибуток при відносно невеликих початкових вкладеннях. Влада Піднебесної прихильно ставиться до іноземних підприємців і підтримує їхні починання за умови дотримання законності.

ТИП ВЛАСНОСТІ

СТАТИ ВЛАСНИКОМ АБО СПІВВЛАСНИКОМ КОМПАНІЇ У КНР МОЖНА В ОДИН ІЗ СПОСОБІВ:

ВОЛОДІННЯ ПРИВАТНЕ

Володіння росіянином понад ¼ вартості фірми дає право на отримання статусу FIE. Тобто вона називатиметься підприємством з іноземним капіталом.

1
ВОЛОДІННЯ ПОВНЕ

Якщо володіння повне, то до назви фірми додається WFOE, що означатиме підприємство зі 100% іноземним капіталом.

2
СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Спільне підприємство. Участь у справах компанії нарівні з партнерами з Китаю.

3

НАПРЯМИ БІЗНЕСУ

КИТАЙСЬКА ВЛАДА ПРИХИЛЬНО СТАВИТЬСЯ ДО ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ ПРАЦЕВЛАШТОВУЮТЬ МІСЦЕВЕ НАСЕЛЕННЯ ТА РЕТЕЛЬНО СПЛАЧУЮТЬ ПОДАТКИ. ОСНОВНІ НАПРЯМИ:

ЗБУТ ТОВАРІВ ІЗ КИТАЮ, ПРОДАЖ ІГРАШОК, СПОРТИВНОГО СПОРЯДЖЕННЯ
1
ВИРОБНИЦТВО ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ
2
ПОШИТТЯ ВЗУТТЯ
3
ВИГОТОВЛЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ ТОВАРІВ ІЗ ВТОРИННИХ РЕСУРСІВ
4
ВИРОБНИЦТВО НАЙПРОСТІШОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ
5
ПОШИТТЯ ОДЯГУ
6

ФАРМАЦЕВТИЧНІ ПОЧИННЯ ІНОЗЕМЦІВ НЕ ВІТАЮТЬСЯ У КИТАЇ. ВВАЖАЄТЬСЯ, ЩО ЦИМ ПОВИННІ ЗАЙМАТИСЯ ТІЛЬКИ МІСЦЕВІ ЗНАВЦІ ТА ФАХІВЦІ.

 • ПОЧАТКОВИЙ КАПІТАЛ

  Суми близько $15–20 тисяч буде достатньо для відкриття справи у КНР. Ці гроші будуть потрібні для оренди приміщення та сплати мита. Звідси на початках можна буде брати кошти для оплати робочого персоналу. Але дозвіл на відкриття бізнесу в Піднебесній офіційно дають за наявності у бізнесмена $150 тисяч.

 • ДОКУМЕНТИ

  СПИСОК ДОКУМЕНТІВ:

  Список необхідних паперів видають у держорганах країни, що займаються торговельними справами. Спочатку потрібна реєстрація заяви та відкриття банківських рахунків.

  • Договір оренди із правовстановлювальними паперами на власність. Оренда приміщення має бути здійснена до реєстрації. Вартість офісу — близько $200 за квадратний метр, не рахуючи комунальних платежів.
  • Виписка з рахунку з банку КНР.
  • Паспорт і копія.
  • Фотографії власника бізнесу.
  • Наказ про директорське призначення.

ПАКЕТ ІЗ ПАПЕРАМИ ПЕРЕВІРЯЄТЬСЯ В УПРАВЛІННІ, ЩО ЗАЙМАЄТЬСЯ ВАЛЮТНИМ КОНТРОЛЕМ, І В ПОДАТКОВІЙ ІНСПЕКЦІЇ, ЯКА ПРИСВОЮЄ КОМПАНІЇ СПЕЦІАЛЬНИЙ КОД. ЗАМОВЛЯЄТЬСЯ ПЕЧАТКА Й ОТРИМУЄТЬСЯ ДОЗВІЛ НА НАЙМ ПЕРСОНАЛУ. ДОПОМОГТИ У НАЙМІ МОЖЕ СПОЧАТКУ КАДРОВА АГЕНЦІЯ. ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ЮРОСОБИ ФІРМА МАЄ ПРАВО САМА НАБИРАТИ ПРАЦІВНИКІВ.

УНІКАЛЬНА НАЗВА КОМПАНІЇ МІЄ БУТИ ПРЕДСТАВЛЕНА В КІЛЬКОХ ВАРІАНТАХ, ІЗ ЯКИХ БУДЕ ВИБРАНО ОДИН. РЕЄСТРУЄТЬСЯ ФІРМА НА ТЕРИТОРІЇ КИТАЮ.

ПОДАТКИ

БІЗНЕСМЕНАМ У ПІДНЕБЕСНІЙ ДОВЕДЕТЬСЯ СПЛАЧУВАТИ ПОДАТКИ:

ПДВ

За спрощеною формою він становитиме 4%.

1
ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Податок на прибуток у розмірі 25–33%.

2
СОЦІАЛЬНІ ЗБОРИ

Соціальні збори для працівників — близько 44%.

3

ЯКЩО РОСІЯНИН ПРОПРАЦЮЄ У КИТАЇ 5 РОКІВ, ТО ЙОМУ ПОВЕРНУТЬ 40% ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК, ІНВЕСТОВАНИЙ У КИТАЙСЬКУ ЕКОНОМІКУ. ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНІ ПІДПРИЄМСТВА МОЖУТЬ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД СУБСИДУВАННЯ ПЕРСОНАЛУ, ДЛЯ НИХ МОЖУТЬ ЗМЕНШИТИ ОРЕНДНУ ПЛАТУ, ЗНИЗИТИ ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬНІ ВИТРАТИ І ТРАНСПОРТНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ. ДЛЯ УСПІШНИХ ФІРМ ЗНИЖУЮТЬСЯ КРЕДИТНІ СТАВКИ, ЯКЩО ЇХ СХВАЛИТЬ БАНК КИТАЮ.

ПОРАДИ БІЗНЕСМЕНАМ-ПОЧАТКІВЦЯМ

 • Податкові служби у Китаї працюють чітко, обманювати їх не можна. Хабарі давати посадовцям - марна справа, за це китайцям загрожує смертна кара.


 • Перед відкриттям фірми слід відвідати тематичні виставки, що регулярно проходять у КНР. Там можна зав’язати корисні знайомства з майбутніми партнерами.


 • Щоб від самого початку все пішло успішно, треба найняти доброго перекладача, найкраще китайця. Він допоможе в оформленні паперів та побутових питаннях.


Щоб максимально швидко відкрити свою справу в КНР і зекономити час та гроші, краще звернутися до компанії 4YOU GLOBAL. Ми понад 8 років займаємося супроводом бізнесу в Піднебесній, маємо в штаті кваліфікованих перекладачів із юридичною та економічною освітою.

ЗВЕРНУВШИСЬ ДО 4YOU GLOBAL, ПІДПРИЄМЕЦЬ У КОРОТКИЙ ТЕРМІН ОТРИМУЄ БІЗНЕС, ЩО ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНОДАВСТВУ КИТАЙСЬКОГО РИНКУ. ЗВЕРТАЙТЕСЬ!

ОТРИМАЙТЕ ВIДПОВIДЬ НА ВАШЕ ЗАПИТАННЯ

Натискаючи на кнопку ВІДПРАВИТИ, я даю згоду на обробку персональних даних

Ваша заявка отправлена.
Мы скоро с Вами свяжимся