Описание картинки
Лого 4youglobal
particle

ОСОБЛИВОСТІ КИТАЙСЬКОГО ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ:

10 КОРИСНИХ ПОРАД ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

Китай — країна, до якої із задоволенням вирушають бізнесмени, щоб укласти вигідний контракт. Але це не завжди вдається зробити, бо росіяни і китайці відчутно різняться за менталітетом та особливостями вдачі. Щоб угода відбулася і була вигідною для російської сторони, треба знати певні нюанси ведення ділових перемовин.

ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ

Говорити тільки про справу — це не про китайців. Вони обов'язково поцікавляться сімейним станом та захопленнями. Так прийнято у них, і це нормально. Вони прагнуть заприятелювати зі співбесідником, спостерігаючи за ним і водночас збираючи інформацію щодо справи.

Часто перемовини відбуваються в ресторанах, якщо китайський партнер сам призначає зустріч. Відмовлятися від вечері не можна, китайці можуть сприйняти це як образу.


Сам процес перемовин нагадуватиме хитру гру з відступами, обхідними маневрами та поступками. Китайці терплячі, тож витримку мусить мати і співбесідник, аби угода відбулася.


Під час ділової бесіди партнер записуватиме ваші слова і потім намагатиметься піймати вас на нестикуваннях, тож, аби не осоромитися, слід говорити правду і називати конкретні цифри.

10 КОРИСНИХ ПОРАД ДЛЯ ПЕРЕМОВИН ІЗ КИТАЙСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ

  • Завчасне надсилання пропозиції (мінімум за 2 тижні до особистої зустрічі). Це слід зробити, щоб скоротити час обдумування китайським партнером ділового запиту. Традиційне ухвалення рішення може тривати довго, поки партнер досконало не вивчить питання.

    1
  • Щоб переконати потенційного партнера в тому, що співпраця вигідна для нього, слід звернутися по допомогу до фахового перекладача з вузькою спеціалізацією, що стосується предмета розмови — продукту, який потрібно придбати.

    2
  • Приховувати при зустрічі дорогі речі або навмисне переодягатися у дешевий одяг не варто, але краще дотримуватися максимально ділового стилю і не надягати надто оригінальні прикраси. Декольте і міні-спідниці жінкам не пасують для ділової розмови.

    3
  • Якщо росіянин сам призначає місце переговорів, то він повинен серйозно поставитися до цього. Альтернативою ресторану може бути спеціально призначена для цього кімната в готелі.

    4
  • Китаєць пропустить уперед свого співбесідника при вході до приміщення. Перш ніж скористатися цією ознакою поваги, слід спочатку запропонувати і йому те саме.

    5
  • До переговорів треба ретельно підготуватися, щоб мати впевнений вигляд. Доведеться давати найдокладніші пояснення й озвучувати технічні деталі. Торгуватися можна і треба.

    6
  • Якщо угода не відбулася, не варто засмучуватися. Співбесідник повинен зрозуміти, що він має конкурентів.

    7
  • Не можна називати ім'я перед прізвищем людини — для китайців це важливо, а звертатися до них треба, враховуючи їхні звання (професор Лі або голова Мао).

    8
  • Краще не заводити розмову про погоду, не цікавитися здоров'ям співбесідника і не критикувати його та свого начальника. Нейтральні дозволені розмови можуть бути про національні кухні та культуру країни або про природу.

    9
  • Під час розмови слід уважно слухати і кивати, не відволікатися і не робити рухи ногами або руками. Не можна обіймати партнера або поплескувати його по плечу.

    10

Пошук партнера по бізнесу

Знайти партнера не так просто, як здається на перший погляд. Перший спосіб — рекомендація знайомих. Витрат на пошук жодних, але є ризик натрапити на шахраїв. Інший спосіб — звернутися до компаній, які багато років цим займаються. Такий шлях дорожчий, але він може дати позитивний результат не лише у сенсі пошуку, а й в інших аспектах. У таких організаціях є перекладачі, консультанти та інші фахівці, які за службовим обов'язком знають усе про Китай та його мешканців.


ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЕКСПЕРТІВ УЖЕ ЗАРАЗ, ЩОБ ПОЧАТИ ЗАРОБЛЯТИ В 4–100 РАЗІВ БІЛЬШЕ. ТЕЛЕФОНУЙТЕ, ВІДПОВІМО НА БУДЬ-ЯКІ ЗАПИТАННЯ.
Связаться

ОТРИМАЙТЕ ВIДПОВIДЬ НА ВАШЕ ЗАПИТАННЯ

Натискаючи на кнопку ВІДПРАВИТИ, я даю згоду на обробку персональних даних

Ваша заявка отправлена.
Мы скоро с Вами свяжимся